Iptanus File Upload - en to el translation catalogue (224 entries)

en:  (required)
el:  (απαραίτητο)

en:  but with warnings
el:  αλλά με προειδοποιήσεις

en: All files failed to upload
el: Όλα τα αρχεία απέτυχαν να αποσταλούν

en: All files uploaded successfully
el: Όλα τα αρχεία απεστάλησαν επιτυχώς

en: All files uploaded successfully but there are warnings!
el: Όλα τα αρχεία απεστάλησαν επιτυχώς αλλά υπάρχουν προειδοποιήσεις!

en: Apply
el: Εκτέλεση

en: Are you sure that you want to cancel the upload?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να ακυρώσετε την αποστολή;

en: Are you sure you want to delete these files?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτά τα αρχεία;

en: Are you sure you want to delete this file?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτό το αρχείο;

en: Bad captcha image!
el: Μη έγκυρη εικόνα captcha!

en: Bulk Actions
el: Μαζικές Ενέργειες

en: By activating this option I agree to let the website keep my personal data
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής συμφωνώ να επιτρέπω στην ιστοσελίδα να τηρεί προσωπικά μου δεδομένα

en: Cancelling upload
el: Αποστολή αρχείων σε ακύρωση

en: Cannot edit the shortcode because the page has been modified. Please reload the page.
el: Δεν είναι δυνατή η επεξεργασία του shortcode διότι η σελίδα τροποποιήθηκε. Παρακαλούμε ξαναφορτώστε τη σελίδα.

en: Captcha not completed!
el: Το captcha δε συμπληρώθηκε!

en: Captcha not supported by your browser!
el: Το captcha δεν υποστηρίζεται από το browser σας!

en: Change status to
el: Αλλαγή κατάστασης σε

en: Chunked upload aborted due to error in previous chunk!
el: Η τμηματική αποστολή ματαιώθηκε λόγω σφάλματος στο προηγούμενο τμήμα!

en: Chunked upload failed, final file could not be created!
el: Η τμηματική αποστολή ματαιώθηκε, το τελικό αρχείο δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί!

en: Chunked upload is not allowed!
el: Δεν επιτρέπεται τμηματική αποστολή!

en: Clear Consent
el: Καθαρισμός Συναίνεσης

en: Clear file list?
el: Να γίνει καθαρισμός της λίστας αρχείων;

en: Consent Status
el: Κατάσταση Συναίνεσης

en: Could not download file!
el: Δεν ήταν δυνατό το κατέβασμα του αρχείου!

en: Could not enlarge destination file on chunk %d
el: Δεν ήταν δυνατή η μεγέθυνση του αρχείου προορισμού στο τμήμα %d

en: Could not open file handles on chunk %d
el: Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα χειριστών αρχείου στο τμήμα %d

en: Could not write file chuck to destination on chunk %d
el: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή τμήματος αρχείου στον προορισμό στο τμήμα %d

en: DROP HERE
el: ΑΦΗΣΤΕ ΕΔΩ

en: Data submitted successfully!
el: Τα δεδομένα αποστάλθηκαν με επιτυχία!

en: Data were not submitted!
el: Τα δεδομένα δεν αποστάλθηκαν!

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete this file
el: Διαγραφή αυτού του αρχείου

en: Download
el: Λήψη

en: Download this file
el: Λήψη αυτού του αρχείου

en: ERROR: Captcha not supported! You have an old PHP version. Upgrade your PHP or use RecaptchaV2 (no account).
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν υποστηρίζεται το captcha. Έχετε παλαιά έκδοση της PHP. Αναβαθμίστε την PHP ή χρησιμοποιήστε την επιλογή RecaptchaV2 (no account).

en: ERROR: No site key defined! Please go to the plugin settings in Dashboard to define Google Recaptcha keys.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν ορίστηκε κλειδί site! Παρακαλούμε πηγαίνεται στις επιλογές του plugin στο Dashboard για να ορίσετε κλειδιά του Google Recaptcha.

en: ERROR: No site key. Please contact administrator!
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν υπάρχει κλειδί site. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: ERROR: Only one instance of RecaptchaV1 can exist on the same page. Please notify administrator.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Μόνο μία εμφάνιση του RecaptchaV1 μπορεί να υπάρχει στην ίδια σελίδα. Παρακαλούμε ειδοποιείστε το διαχειριστή.

en: ERROR: Only one instance of RecaptchaV1 can exist on the same page. Please use RecaptchaV1 (no account).
el: ΣΦΑΛΜΑ: Μόνο μία εμφάνιση του RecaptchaV1 μπορεί να υπάρχει στην ίδια σελίδα. Παρακαλούμε χρησιμοποιείστε το RecaptchaV1 (no account).

en: Error during chunked upload. Unique ID empty in chunk %d
el: Σφάλμα κατά τη διάρκεια τμηματικής αποστολής. Το μοναδικό ID είναι κενό στο τμήμα %d

en: Error refreshing captcha!
el: Σφάλμα ανανέωσης του captcha!

en: Error. Could not authenticate to ftp host. Check username and password in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η αυθεντικοποίηση στο φιλοξενητή ftp. Ελέγξτε το όνομα χρήστη και κωδικό στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not connect to ftp host. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η σύνδεση στο φιλοξενητή ftp. Ελέγξτε το όνομα χώρου στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not extract ftp information from 'ftpinfo' attribute. Check its syntax.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η εξαγωγή πληροφοριών ftp από την ιδιότητα 'ftpinfo'. Ελέγξτε τη σύνταξή της.

en: Error. Could not initialize sftp subsystem. Please check if the server supports sftp.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η αρχικοποίηση του υποσυστήματος sftp. Παρακαλώ ελέγξτε αν ο εξυπηρετητής υποστηρίζει sftp.

en: Error. Could not open source file for ftp upload. Check if file is accessible.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του πηγαίου αρχείου για ftp μεταφόρτωση. Ελέγξτε αν το αρχείο είναι προσβάσιμο.

en: Error. Could not resolve ftp target filedir. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η επίλυση του καταλόγου προορισμού ftp. Ελέγξτε το domain στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not resolve ftp target filename. Check the domain in 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η επίλυση του ονόματος αρχείου προορισμού ftp. Ελέγξτε το domain στην ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Could not send data to ftp target file.
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατή η αποστολή δεδομένων στο ftp αρχείο προορισμού.

en: Error. Invalid ftp information. Check 'ftpinfo' attribute.
el: Σφάλμα. Μη έγκυρες πληροφορίες ftp. Ελέγξτε την ιδιότητα 'ftpinfo'.

en: Error. Permission denied to write to target folder.
    Check and correct read/write permissions of target folder.
el: Σφάλμα. Δεν επιτρέπεται η εγραφή στο φάκελο προορισμού.
    Ελέγξτε και διορθώστε τα δικαιώματα ανάγνωσης/εγγραφής στο φάκελο προορισμού.

en: Error. The web server does not support sftp.
el: Σφάλμα. Ο εξυπηρετητής web δεν υποστηρίζει sftp.

en: Error. This file was rejected because heuristic patterns were detected in its contents.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι εντοπίστηκαν ευριστικά σχέδια στα περιεχόμενά του.

en: Error. This file was rejected because it does not have a MIME type.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι δεν περιέχει τύπο MIME.

en: Error. This file was rejected because it does not have an extension.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι δεν έχει επέκταση.

en: Error. This file was rejected because its MIME type is invalid. Its MIME type is:
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι ο τύπος MIME του δεν είναι έγκυρος. Ο τύπος MIME του είναι:

en: Error. This file was rejected because its contents could not be read.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι δεν μπορούν να διαβαστούν τα περιεχόμενά του.

en: Error. This file was rejected because its extension does not have any associated MIME types.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι η επέκτασή του δεν έχει σχετικούς τύπους MIME.

en: Error. This file was rejected because its extension is not correct. Its proper filename is:
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι η επέκτασή του δεν είναι σωστή. Το σωστό του όνομα είναι:

en: Error. This file was rejected because its not a valid image.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι δεν είναι έγκυρη εικόνα.

en: Error. This file was rejected because of an unknown error during MIME check.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε εξαιτίας άγνωστου σφάλματος κατά τον έλεγχο MIME.

en: Error. This file was rejected because script tags were detected in its contents.
el: Σφάλμα. Το αρχείο απορρίφθηκε διότι εντοπίστηκαν αναγνωριστικά κώδικα στα περιεχόμενά του.

en: Failed to add the shortcode to the page/post. Please try again. If the message persists, contact administrator.
el: Δεν κατέστη δυνατή η προσθήκη του shortcode στη σελίδα / άρθρο. Παρακαλώ προσπάθησε ξανά. Αν το μήνυμα συνεχίζει, επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Failed to delete the shortcode because the contents of the page changed. Try again to delete it.
el: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή του shortcode διότι τα περιεχόμενα της σελίδας άλλαξαν. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά να διαγράψετε το shortcode.

en: Failed to edit the shortcode because the contents of the page changed. Try again to edit the shortcode.
el: Δεν ήταν δυνατή η επεξεργασία του shortcode διότι τα περιεχόμενα της σελίδας άλλαξαν. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά να επεξεργαστείτε το shortcode.

en: Failed to update the shortcode because the contents of the page changed. Go back to reload the shortcode.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του shortcode διότι τα περιεχόμενα της σελίδας άλλαξαν. Πηγαίνετε πίσω και ξαναφορτώστε το shortcode.

en: Failed to update the shortcode. Please try again. If the problem persists, go back and reload the shortcode.
el: Δεν ήταν δυνατή η ενημέρωση του shortcode. Παρακαλούμε ξαναδοκιμάστε. Αν το πρόβλημα παραμείνει, πηγαίνετε πίσω και ξαναφορτώστε το shortcode.

en: File
el: Αρχείο

en: File Upload Notification
el: Ειδοποίηση Αποστολής Αρχείου

en: File does not exist!
el: Το αρχείο δεν υπάρχει!

en: File failed to upload
el: Το αρχείο απέτυχε να αποσταλεί

en: File is suspicious and was rejected.
el: Το αρχείο είναι ύποπτο και απορρίφθηκε.

en: File not allowed.
el: Το αρχείο δεν επιτρέπεται.

en: File not uploaded in order to prevent overflow of the website. Please contact administrator.
el: Το αρχείο δεν απεστάλλη προκειμένου να αποφευχθεί υπερφόρτωση της ιστοσελίδας. Παρακαλώ επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: File testfile 1 administrator message
el: Μήνυμα διαχειριστή αρχείου testfile 1

en: File testfile 1 message
el: Μήνυμα αρχείου testfile 1

en: File testfile 1 under test
el: Αρχείο testfile 1 υπό έλεγχο

en: File testfile 2 administrator message
el: Μήνυμα διαχειριστή αρχείου testfile 2

en: File testfile 2 message
el: Μήνυμα αρχείου testfile 2

en: File testfile 2 under test
el: Αρχείο testfile 2 υπό έλεγχο

en: File uploaded successfully but there are warnings!
el: Το αρχείο απεστάλη επιτυχώς αλλά υπάρχουν προειδοποιήσεις!

en: File was not deleted!
el: Το αρχείο δε διαγράφηκε!

en: File was not saved due to personal data policy!
el: Το αρχείο δεν αποθηκεύτηκε λόγω της πολιτικής προσωπικών δεδομένων!

en: Files are being uploaded. Are you sure you want to exit the page?
el: Υπάρχουν αρχεία που αποστέλλονται. Σίγουρα θέλετε να φύγετε από τη σελίδα;

en: Give Consent
el: Παροχή Συναίνεσης

en: Hello admin
    
    This is a message from Iptanus File Upload Plugin to notify you that a potential Denial-Of-Service attack has been detected on {SITE}.
    
    The plugin detected more than {FILENUM} uploads within {INTERVAL} seconds.
    
    All file uploads that exceed this limit are rejected to protect the website from overflowing.
    
    Please check the upload history log in the plugin's area in Dashboard for any suspicious behaviour.
    
    A new message will follow if the situation remains.
    
    Thanks
el: Γεια σου διαχειριστή
    
    Αυτό είναι ένα μήνυμα από το Iptanus File Upload Plugin για να σε ενημερώσει ότι εντοπίστηκε πιθανή επίθεση Denial-Of-Service στο {SITE}.
    
    Το plugin εντόπισε περισσότερες από {FILENUM} αποστολές αρχείων μέσα σε {INTERVAL} δευτερόλεπτα.
    
    Όλες οι αποστολές που υπερβαίνουν το όριο αυτό απορρίπτονται για να προστατευτεί το website από υπερφόρτωση.
    
    Παρακαλώ ελέγξε το ιστορικό των αποστελλόμενων αρχείων που βρίσκεται στη σελίδα του plugin στο Dashboard για τυχόν ύποπτη συμπεριφορά.
    
    Θα επακολουθήσει νεώτερο μήνυμα αν η κατάσταση παραμείνει ως έχει.
    
    Ευχαριστώ

en: Iptanus File Upload Consent Status
el: Κατάσταση Συναίνεσης του Iptanus File Upload

en: Iptanus File Upload Form
el: Φόρμα του Iptanus File Upload

en: Iptanus File Upload plugin uploader for sidebars
el: Αποστολή αρχείων με το Iptanus File Upload plugin για sidebars

en: Iptanus Services Server is unreachable. This may cause problems on some plugin functions. Please read this :article: for resolution.
el: Δεν υπάρχει πρόσβαση στον Εξυπηρετητή Υπηρεσιών του Iptanus. Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα σε κάποιες λειτουργίες του plugin. Παρακαλούμε διαβάστε αυτό το :άρθρο: για επιδιόρθωση.

en: JSON parse warning!
el: Προειδοποίηση μετατροπής JSON!

en: No
el: Όχι

en: No change
el: Καμία αλλαγή

en: No file was deleted!
el: Δε διαγράφηκε κανένα αρχείο!

en: No file!
el: Κανένα αρχείο!

en: No files have been selected!
el: Δεν επιλέχθηκαν αρχεία!

en: No input!
el: Κενό!

en: No result from remote server!
el: Καμία απάντηση από τον απομακρυσμένο server!

en: No subfolder selected!
el: Δεν επιλέξατε υποφάκελο!

en: No video was recorded!
el: Δεν καταγράφηκε video!

en: Not allowed to upload to target folder.
el: Δεν επιτρέπεται η αποστολή στο φάκελο προορισμού.

en: Notification email was not sent because no recipients were defined. Please check notifyrecipients attribute in the shortcode.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε ειδοποίηση με email διότι δεν ορίστηκαν παραλήπτες. Παρακαλούμε ελέγξτε την ιδιότητα notifyrecipients στο shortcode.

en: Notification email was not sent because there were no files uploaded.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε ειδοποίηση με email διότι δεν απεστάλη κανένα αρχείο.

en: Notification email was not sent due to an error. Please check notifyrecipients, notifysubject and notifymessage attributes for errors.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε ειδοποίηση με email λόγω σφάλματος. Παρακαλούμε ελέγξτε τις ιδιότητες notifyrecipients, notifysubject και notifymessage για σφάλματα.

en: Open visual shortcode editor in new window
el: Ανοίξτε τη γραφική επεξεργασία του shortcode σε νέο παράθυρο

en: Page
el: Σελίδα

en: Please complete the consent question before continuing the upload!
el: Παρακαλώ απαντήστε στην ερώτηση συναίνεσης για να επιτραπεί η αποστολή!

en: Please contact the administrator.
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Please do not use drag drop due to an internal problem.
el: Παρακαλούμε μη χρησιμοποιείτε το drag drop λόγω εσωτερικού προβλήματος.

en: Please enable popup windows from the browser's settings!
el: Παρακαλούμε ενεργοποιήστε τα αναδυόμενα παράθυρα από τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης!

en: Please fill in the above words:
el: Παρακαλώ συμπληρώστε τις παραπάνω λέξεις:

en: Potential Denial-Of-Service Attack on {SITE}
el: Πιθανή Επίθεση Τύπου Denial-Of-Service στο {SITE}

en: Redirection not executed because not all files were successfully uploaded.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε αναδρομολόγηση διότι δεν αποεστάλησαν όλα τα αρχεία επιτυχώς.

en: Redirection not executed because redirection link is empty. Please check redirectlink attribute.
el: Δεν πραγματοποιήθηκε αναδρομολόγηση διότι ο σύνδεσμος αναδρομολόγησης είναι κενός. Παρακαλούμε ελέγξτε την ιδιότητα redirectlink.

en: Redirection to classic form functionality occurred because AJAX is not supported.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας διότι δεν υποστηρίζεται η AJAX.

en: Redirection to classic form functionality occurred because HTML5 is not supported.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας διότι δεν υποστηρίζεται η HTML5.

en: Redirection to classic form functionality occurred due to JSON parse error.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας λόγω σφάλματος μετατροπής JSON.

en: Redirection to classic form functionality occurred due to unknown error.
el: Προκλήθηκε μετάπτωση σε λειτουργία κλασικής φόρμας λόγω σφάλματος.

en: Remove Remote
el: Αφαίρεση

en: Remove this remote file
el: Αφαίρεση αυτού του απομακρυσμένου αρχείου

en: Revoke Consent
el: Ακύρωση Συναίνεσης

en: Select File
el: Επιλογή Αρχείου

en: Shortcode Attributes:
el: Ιδιότητες Shortcode:

en: Size
el: Μέγεθος

en: Some files failed to upload!
el: Μερικά αρχεία απέτυχαν να αποσταλούν!

en: Some files were not deleted!
el: Μερικά αρχεία δε διαγράφηκαν!

en: Sort list based on this column
el: Ταξινόμηση λίστας με βάση αυτήν τη στήλη

en: Submitting data
el: Τα δεδομένα αποστέλλονται

en: Target folder doesn't exist.
el: Ο φάκελος προορισμού δεν υπάρχει.

en: Test Mode
el: Κατάσταση Ελέγχου

en: Test upload message
el: Μήνυμα αποστολής ελέγχου

en: The extension of the file does not match its contents.
el: Η επέκταση του αρχείου δεν ταιριάζει με τα περιεχόμενά του.

en: The page containing the shortcode has been modified and it is no longer valid. Please go back to reload the shortcode.
el: Η σελίδα που περιέχει το shortcode τροποποιήθηκε και δεν είναι πλέον σε ισχύ. Παρακαλούμε πηγαίνετε πίσω και ξαναφορτώστε το shortcode.

en: The uploaded file exceeds 2GB and is not supported by this server.
el: Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει τα 2GB και δεν υποστηρίζεται από τον server.

en: The uploaded file exceeds the file size limit.
el: Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει το όριο μεγέθους αρχείου.

en: There are more than one instances of the plugin in this page with the same id. Please change it.
el: Υπάρχουν περισσότερες από μία εμφανίσεις του plugin σε αυτή τη σελίδα με το ίδιο id. Παρακαλούμε να το αλλάξετε.

en: There are no files to upload!
el: Δεν υπάρχουν αρχεία για αποστολή!

en: This is a test administrator message
el: Αυτό είναι ένα μήνυμα διαχειριστή ελέγχου

en: This is a test message
el: Αυτό είναι ένα μήνυμα ελέγχου

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Too many files are uploaded in a short period of time. This may be a Denial-Of-Service attack, so file was rejected. Please check the upload log for suspicious behaviour.
el: Αποστέλλονται πάρα πολλά αρχεία σε μικρό χρονικό διάστημα. Αυτή μπορεί να είναι μία επίθεση τύπου Denial-Of-Service και για αυτό το λόγο το αρχείο απορρίφθηκε. Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο καταγραφής των αποστελλόμενων αρχείων για ύποπτη συμπεριφορά.

en: Unknown captcha error!
el: Άγνωστο σφάλμα captcha!

en: Upload File
el: Αποστολή Αρχείου

en: Upload Files
el: Αποστολή αρχείων

en: Upload Media
el: Ανεβάστε Πολυμέσα

en: Upload cancelled!
el: Η αποστολή ακυρώθηκε!

en: Upload completed but no files were saved!
el: Η μεταφόρτωση ολοκληρώθηκε αλλά κανένα αρχείο δεν αποθηκεύτηκε!

en: Upload failed!
el: Η αποστολή απέτυχε!

en: Upload failed! A PHP extension stopped the file upload. PHP does not provide a way to ascertain which extension caused the file upload to stop; examining the list of loaded extensions with phpinfo() may help.
el: Η αποστολή απέτυχε: Μία επέκταση PHP σταμάτησε την αποστολή. Η PHP δεν παρέχει τρόπο εντοπισμού της επέκτασης που προκάλεσε τη διακοπή, ίσως η εξέταση της λίστας των επεκτάσεων που έχουν φορτωθεί με την phpinfo() να βοηθήσει.

en: Upload failed! Error occured while attemting to upload the file.
el: Η αποστολή απέτυχε! Συνέβη κάποιο σφάλμα κατά την αποστολή του αρχείου.

en: Upload failed! Error occured while moving temporary file. Please contact administrator.
el: Η αποστολή απέτυχε! Ένα σφάλμα συνέβη κατά τη μετακίνηση του προσωρινού αρχείου. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Upload failed! Failed to write file to disk.
el: Η αποστολή απέτυχε. Δεν κατέστη δυνατή η εγγραφή στο δίσκο.

en: Upload failed! Missing a temporary folder.
el: Η αποστολή απέτυχε! Λείπει ο προσωρινός φάκελος.

en: Upload failed! No file was uploaded.
el: Η αποστολή απέτυχε. Κανένα αρχείο δεν απεστάλη.

en: Upload failed! Permission denied to write to target folder.
el: Η αποστολή απέτυχε! Δεν επιτρέπεται η εγγραφή στο φάκελο προορισμού.

en: Upload failed! The duration of the upload exceeded the time limit of the server. Please contact the administrator.
el: Η αποστολή απέτυχε! Η διάρκεια αποστολής υπερέβη το όριο χρόνου του server. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Upload failed! The upload has been canceled by the user or the browser dropped the connection.
el: Η αποστολή απέτυχε! Είτε η αποστολή ακυρώθηκε από το χρήστη ή ο browser έχασε τη σύνδεση.

en: Upload failed! The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
el: Η αποστολή απέτυχε! Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει την ιδιότητα MAX_FILE_SIZE που ορίστηκε στη φόρμα HTML.

en: Upload failed! The uploaded file exceeds the file size limit of the server. Please contact the administrator.
el: Η αποστολή απέτυχε! Το αποστελλόμενο αρχείο υπερβαίνει το όριο μεγέθους αρχείου του server. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή.

en: Upload failed! The uploaded file was only partially uploaded.
el: Η αποστολή απέτυχε: Το αποστελλόμενο αρχείο απεστάλλη μερικώς.

en: Upload failed! Unknown error.
el: Η αποστολή απέτυχε! Άγνωστο σφάλμα.

en: Upload files
el: Αποστολή αρχείων

en: Upload in progress
el: Αποστολή σε εξέλιξη

en: Upload in progress but no files uploaded so far!
el: Αποστολή σε εξέλιξη αλλά δεν απεστάλη κανένα αρχείο μέχρι τώρα!

en: Upload in progress but some files already failed!
el: Αποστολή σε εξέλιξη αλλά κάποια αρχεία ήδη απέτυχαν!

en: Upload in progress with warnings!
el: Αποστολή σε εξέλιξη με προειδοποιήσεις!

en: Upload parameters of this file, passed as JSON string to the handler, could not be parsed.
el: Οι παράμετροι αποστολής αυτού του αρχείου, οι οποίες πέρασαν στο χειριστή ως συμβολοσειρά JSON, δεν μπόρεσαν να μετατραπούν.

en: Upload skipped! File already exists.
el: Η αποστολή παραβλέφθηκε! Το αρχείο υπάρχει ήδη.

en: Upload succeeded but the file is suspicious because its contents do not match its extension. Its proper filename is:
el: Η αποστολή ήταν επιτυχής αλλά το αρχείο είναι ύποπτο διότι τα περιεχόμενά του δεν ταιριάζουν με την επέκτασή του. Το σωστό του όνομα είναι:

en: Upload succeeded!
el: Η μεταφόρτωση ήταν επιτυχής!

en: UploadStates, passed as JSON string to the handler, could not be parsed.
el: Το αντικείμενο UploadStates, το οποίο πέρασε στο χειριστή ως συμβολοσειρά JSON, δεν μπόρεσε να μετατραπεί.

en: User
el: Χρήστης

en: User Fields
el: Πεδία Χρήστη

en: WPFilebase Plugin not updated because there were no files uploaded.
el: Το plugin WPFilebase δεν ενημερώθηκε διότι δεν απεστάλη κανένα αρχείο.

en: Warning: JSON parse error.
el: Προειδοποίηση: Σφάλμα μετατροπής JSON.

en: Wrong captcha!
el: Λάθος captcha!

en: Yes
el: Ναι

en: You are not allowed to delete this file!
el: Δεν επιτρέπεται η διαγραφή αυτού του αρχείου!

en: You are not allowed to download this file!
el: Δεν επιτρέπεται να κατεβάσετε αυτό το αρχείο!

en: You have activated an alternative insecure Iptanus Services Server. For details please contact info@iptanus.com.
el: Έχετε ενεργοποιήσει έναν εναλλακτικό μη ασφαλή Iptanus Services Server. Για λεπτομέρειες παρακαλούμε επικοινωνήστε με το info@iptanus.com.

en: You have denied to let the website keep your personal data. Upload cannot continue!
el: Δε συμφωνήσατε να επιτρέψετε στην ιστοσελίδα να τηρεί τα προσωπικά σας δεδομένα. Η μεταφόρτωση σε μπορεί να συνεχίσει!

en: You have denied to store personal data.
el: Δε συμφωνήσατε στην αποθήκευση προσωπικών δεδομένων.

en: You have given your consent to store personal data.
el: Δώσατε τη συναίνεσή σας για αποθήκευση προσωπικών δεδομένων.

en: You have not answered to consent yet.
el: Δεν έχετε απαντήσει στην ερώτηση συναίνεσης ακόμα.

en: Your browser does not support video recording from the webcam!
el: Ο browsers σας δεν υποστηρίζει εγγραφή video από την κάμερα!

en: Your browser does not support webcam capture!
el: Ο browser σας δεν υποστηρίζει κάμερα!

en: Your message
el: Το μήνυμά σας

en: cancel upload of this file
el: ακυρώστε την αποστολή αυτού του αρχείου

en: cannot be empty!
el: δεν μπορεί να είναι κενό!

en: checkbox unchecked!
el: το checkbox είναι μη επιλεγμένο!

en: checking captcha...
el: έλεγχος captcha...

en: click to continue the upload
el: πατήστε click για να συνεχίσει η αποστολή

en: correct captcha
el: σωστό captcha

en: email not valid!
el: το email δεν είναι έγκυρο!

en: emails do not match!
el: τα emails δεν ταιριάζουν!

en: end recording
el: τέλος εγγραφής

en: go live again
el: επιστροφή σε ζωντανή λήψη

en: go to the beginning
el: μετάβαση στην αρχή

en: go to the end
el: μετάβαση στο τέλος

en: guest
el: επισκέπτης

en: loading visual editor
el: φόρτωση του γραφικού επεξεργαστή

en: no base email field in group!
el: δεν υπάρχει αρχικό πεδίο email στο group!

en: no base password field in group!
el: δεν υπάρχει αρχικό πεδίο κωδικού στο group!

en: no item selected!
el: δεν έχει γίνει επιλογή!

en: no option selected!
el: δεν έχει γίνει επιλογή!

en: number not valid!
el: μη έγκυρος αριθμός!

en: of
el: από

en: passwords do not match!
el: οι κωδικοί δεν ταιριάζουν!

en: pause
el: παύση

en: play
el: αναπαραγωγή

en: please wait while redirecting...
el: παρακαλούμε περιμένετε ενώ γίνεται αναδρομολόγηση...

en: record video
el: εγγραφή video

en: refreshing...
el: ανανέωση...

en: select dir...
el: επιλογή καταλόγου...

en: switch camera
el: αλλαγή κάμερας

en: take a picture
el: φωτογραφία

en: the response parameter is invalid or malformed
el: η παράμετρος απάντησης είναι μη έγκυρη ή δεν ορίστηκε σωστά

en: the response parameter is missing
el: η παράμετρος απάντησης λείπει

en: the secret parameter is invalid or malformed
el: η μυστική παράμετρος είναι μη έγκυρη ή δεν ορίστηκε σωστά

en: the secret parameter is missing
el: η μυστική παράμετρος λείπει

en: turn webcam on/off
el: ενεργοποίηση/απενεργοποίηση κάμερας

en: type dir
el: εισάγετε κατάλογο

en: unknown
el: άγνωστος
